Chci se stát poradkyní


Na vypsané termíny je možno se začít hlásit skrze formulář.

5.-7.11.2021

ONLINE listopad https://forms.gle/GaEQvimzXsMiaVCt8

Po přihlášení by vám měl přijít Google automatický email se shrnutím vaší přihlášky, tak si můžete být jisti, že vaše přihláška dorazila.
ONLINE kurz bude probíhat na platformě ZOOM.


Kurzy Podpora kojení s využitím vrozených reflexů

Kurz vychází z přesvědčení, že kojení je vrozené, ne naučené chování. Ženy a jejich děti se tedy nemusí nic "učit", potřebují pouze podpořit a dopřát si klid a čas.

Semináře jsou postaveny na absolutní důvěře v matku a její dítě a porozumění jejich vzájemné interakci, která je v kontaktu kůže na kůži řízena především hormony a je tak čistě instinktivní záležitostí.

Vycházím z výzkumů Suzane Colson, která popsala přirozenou pozici na těle matky.

Poradenství je vedeno vždy individuálně s důrazem na co největší prohloubení interakce a komunikace mezi dítětem a matkou - to se děje prostřednictvím kontaktu kůže na kůži. Jde o tzv. "hands-off" poradenství. To znamená, že se ženy ani dítěte nedotýkáte.

Během kurzu se dozvíte

Co to je "kojení s využitím vrozených reflexů" neboli přirozené kojení

Vrozené reflexy a jak pomáhají a podporují kojení, jak je možné je podpořit

Podpora a poradenství v praxi

Hranice a etika v poradenské praxi

Časté situace a jejich řešení

Jak vysvětlit bludy, panující kolem kojení

Dlouhodobá kontinuální podpora

Kazuistiky

Právní rámec práce v laktačním poradenství (pro ČR)


Kolik to bude stát?

Cena za celý kurz je 3500 korun.

Pro Slovensko je nastavena cena 140 euro. Pokud budete chtít platit v eurech, prosím uveďte to do poznámky v přihlášce.

Jaký je výstup z kurzu, dostanu nějaký důkaz, že jsem ho absolvovala?

Po absolvování dostanete Osvědčení o účasti na kurzu, v elektronické podobě. Vím, že některá mateřská centra po svých lektorech chtějí výstupy z jejich vzdělávání. Nečeká vás žádná zkouška. Chci vám předat informace, ne vás zkoušet.

Co dál? Co když si v začátcích poradenství nebudu vědět rady?

Po absolvování vás zařadím do uzavřené skupiny na facebooku. Ta funguje  jako podpůrná skupinka právě pro absolventky mých kurzů. Je v ní prostor pro dotazy a konzultace věcí a případů, se kterými si nebudete úplně vědět rady. Je tam prostor pro načerpání podpory pro sebe - abych byla schopná předávat a podporovat, potřebuji trochu té podpory i pro sebe. Je to prostor pro sdílení pěkných poradenství, aby to povzbudilo i ostatní. Samozřejmě vám nabízím i svou osobní podporu v případech, které nebudete chtít sdílet veřejně s ostatními účastníky kurzu.

Poradkyně se od letoška mají také možnost sejít jednou do měsíce online a probrat to, co zrovna potřebují, případně je vypsáno konkrétní téma.

Zajímá vás ohledně semináře ještě něco dalšího? Zkuste nakouknout sem https://kurzy-laktacniho-poradenstvi.webnode.cz/ a pokud nenajdete odpověď, napište mi na email topinkova.misa@gmail.com


Spolupracuji také s Annou Pohořálkovou https://kurzy-vazani-deti-do-satku.webnode.cz/ pořádáme také další, pokračovací semináře a supervizní setkání pro poradkyně.

Nejsem porodní asistentka, moje kurzy jsou tedy nezdravotnické a nemají ambice ani úmysl zdravotnický kurz nahrazovat.